ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Kapela Ludowa Pogórzanie
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Głowienka
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Sześcioosobowa kapela ludowa powstała w 2005 roku w Głowience przy Zespole Tańca Ludowego „POGÓRZANIE”. Zespół pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miejsce Piastowym. Skład instrumentalny kapeli jest zgodny z tradycją tej części regionu. W repertuarze Pogórzan znajdują się melodie i przyśpiewki rzeszowskie oraz krośnieńskie. Kapela chwalona jest za wysoki poziom artystyczny. Koncertuje z zespołem, jak i samodzielnie, na różnych uroczystościach, organizowanych na terenie gminy, powiatu, województwa, w kraju i za granicą, np.: Dożynki Gminne, Zapustowe Ostatki, Jarmark Krośnieński, Karpackie Klimaty, Dni Głowienki, Sobótka nad Wisłokiem, czy uroczystościach okolicznościowych, jak Dzień Seniora. Występowali z Zespołem na Festiwalu w Koszycach, Święcie Wina na Węgrzech i festiwalu Egeszeg w Zalaegerszeg na Węgrzech.
Skład zespołu oris tt3 replica watches
ZYGMUNT WOJTOŃ (skrzypce, śpiew), JAN STASIOWSKI (klarnet, śpiew), JAN WILUSZ (kontrabas, śpiew), STANISŁAW SZAJNA (cymbały),STANISŁAW ZAJDEL ( akordeon, śpiew), IZABELA DROBEK  ( śpiew)

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013