ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Śliwiński Witold
dziedzina:
plastyka
fotografia/film
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
telefon:
+48 604 977 058
e-mail:
decor@decor.net.pl
www:
http://www.decor.net.pl/
O TWÓRCY
Urodził się 24 lutego 1963 roku w Krośnie. Jest absolwentem PSLP w Miejscu Piastowym, kierunku „formy użytkowe” i wychowankiem znanego artysty rzeźbiarza Władysława Kandefera, ucznia Ksawerego Dunikowskiego. Po ukończeniu PSLP był słuchaczem Studium Fotograficznego w Krośnie. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków, członkiem Fotoklubu RCKP. W początkowym okresie zajmował się grafiką, oraz wykonywaniem kompozycji ze skóry, drewna i metalu.
 
Od 1993 roku zajmuje się projektowaniem wyrobów ze szkła w połączeniu z kamieniem i metalem. Współpracuje z Krośnieńskimi Hutami Szkła, Hutą Szkła Artystycznego „Sabina”, Hutą Szkła „Makora”, Hutą Szkła „Inco-Veritas” oddział w Tarnowcu, Hutą Szkła w Jaśle i innymi. Prowadzi również współpracę z artystą rzeźbiarzem Maciejem Syrkiem oraz artystą malarzem Stanisławem Midurą. Jego  prace prezentowane były na Targach Szkła we Frankfurcie, Poznaniu, Lipsku, Nowym Jorku, Las Vegas, Brukseli.
 
Jest laureatem kilku konkursów i wyróżnień. Do najcenniejszych można zaliczyć Pierwszą Nagrodę w Konkursie „Pamiątka z Krakowa”, oraz wyróżnienie w Konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną, jak również I nagroda w konkursie organizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną. Projektuje, również statuetki dla wielu renomowanych firm i osobistości. Między innymi powstały statuetki dla takich firm jak: Knauf, Telewizja Jetix, Amplico, TVP Polonia, TVP Białoruś, KGHM Polska Miedź, Orlen, Budimex, Castrol, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Targów Poznańskich, Wydawnictwa Reader’s Digest, Festiwalu Piosenki w Opolu jak również dla Adama Małysza, Otylii Jędrzejczak, Justyny Kowalczyk i innych.
 
Wystawy autorskie:
KDK - Krosno 2004
Galeria Politechniki Krakowskiej "GIL"- Kraków 2005
Wystawa w Bardejovie (Słowacja) - Bardejov 2006
Wystawa w Galerii Pod Ratuszem - Rzeszów 2006
Wystawa w Muzeum Regionalnym- Jasło 2007
Galeria Pod Cieniami - Krosno 2007
Dom Polsko-Słowacki - Bardejov (Słowacja) 2008
Muzeum Podkarpackie w Krośnie > Artyści i Projektanci Podkarpackiego Zagłębia Szklarskiego - Krosno 2008
Galeria Grudysz - wystawa fotografii „Oblicza Egiptu” 2008
X Biennale Plastyki Krośnieńskiej – Krosno 2008 - Wyróżnienie za kompozycję ze szkła i metalu
 
Jego prace można oglądać w:
    * Galerii Sztuki Współczesnej "PARNAS"
            Katowice ul. Kochanowskiego 10
    * Biurze Wystaw Artystycznych
            Rzeszów u. Jana III Sobieskiego 18
    * Galerii Gołogórski
            Kraków ul. Grodzka 29
    * oraz Galerii Sztuki 4BEAUTY

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013