ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Brak zdjęcia
Tulik Sylwia
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Urodziła się w Krośnie, ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie oraz Uniwersytet Rzeszowski – Instytut Sztuk Pięknych (dyplom w 2002 r. z malarstwa w pracowni prof. Ireny Popiołek-Rodzińskiej). Pracuje w Podkarpackim Instytucie Książki i Marketingu w Rzeszowie.

Pisze o sobie: Maluję przede wszystkim akty,są one dla mnie idealnym tematem. Ukazanie ciała ludzkiego pozwala mi, poprzez studiowanie jego piękna dotrzeć nie tylko do psychiki modela, ale również mojej własnej. Proste, naturalne pozy pozwalają zaobserwować moment refleksji postaci nad codziennością i uchwycić jej piękno, którego nie jest w tej chwili świadoma. Temat aktu jest sam w sobie klasyczny, sięgam więc do źródeł czerpiąc natchnienie ze sztuki renesansu i antyku. Inspiruję się też barokiem, jego przepychem, który u mnie przekłada się na kolor jego kontrasty i nasycenie.

Swoje prace z sukcesem pokazywała na wystawach indywidualnych w BWA w Rzeszowie i Muzeum Regionalnym im. A. Fastnachta w Brzozowie. Zajmuje się projektowaniem okładek i ilustracją książek. Uprawia malarstwo sztalugowe.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013