ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Cisár Bartolomej
dziedzina:
fotografia/film
kraj:
Słowacja
miejscowość:
Košice
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY

Żyje i tworzy w Koszycach na Słowacji. W latach 1975- 1991 pracował jako fotograf w Wojewódzkim Ośrodku Oświaty, obecnie pracuje jako fotograf w Słowackim Muzeum Technicznym. W latach 80- tych był jednym ze współzałożycieli foto klubu Nova. Współpracował z różnymi wydawnictwami, gdzie jest autorem bądź współautorem kilku kalendarzy, plakatów, pocztówek i ma za sobą bogatą działalność publikacyjną. Swoje prace wystawiał na 4 indywidualnych wystawach i na wielu innych z różnymi autorami w kraju, w Czechach, na Węgrzech i Ukrainie.
Autor fotografuje różne zardzewiałe przedmioty oraz ich fragmenty, resztki tych przedmiotów, po pękane tynki, oraz różne kolory farb na ścianach budynków powstałych w wyniku działania wpływów atmosferycznych. Fragmenty fotografii rzadko zostają tylko fragmentami, przeważnie są zakomponowane w dyspozycjach formy i koloru dzieła.

ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013