ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Závacká Emilia
dziedzina:
plastyka
kraj:
Słowacja
miejscowość:
Košice
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY

Pochodzi z Preszowa, gdzie przeżyła dłuższą część swojego życia. Od roku 1997 mieszka i tworzy w Koszycach na Słowacji. Miała 10 indywidualncyh wystaw w kraju i za granicą: na Ukrainie i w Polsce na 3 Międzynarodowym Biennale Malarstwa "Srebrny Czworokąt" Przemyśl 98. Telewizja słowacka nakręciła o niej 2 filmy dokumentalne. Maluje, rysuje i ilustruje.
Autor na określonej przestrzeni przedstawia wizje swoich wewnętrznych wyobraźni, które starają się napodobnić formy dotychczas nigdy nie widziane, przedstawiające się jako znamienia magiczne, obszarowo kolorowe i linie ścieleśniające nadrealne symbole znaczące.
Autor w swojej twórczości zmierza do nie figuratywnego pryncypiu, i realizmu progresywnego i zewnętrzny model,i temat malarstwa stara się eliminować. Senzytywność i imaginacja stały się w twórczości Emili Závackiej siłą zasadniczą poganiającą jej twórczość.

ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013