ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Kapela Ludowa Piasty
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Miejsce Piastowe
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Kapela Ludowa PIASTY działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Występuje na różnych imprezach okolicznościowych i artystycznych w gminie Miejsce Piastowe i na terenie województwa podkarpackiego. Kapela koncertowała także poza granicami kraju, w Słowacji, Francji i we Włoszech.
W 2008 roku wydała płytę ze swoimi piosenkami, oraz została zarejestrowana przez TV-Rzeszów podczas pobytu na Skansenie w Sanoku. W plebiscycie Radia Rzeszów, na 80 kapel wielokrotnie zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce.
Do swoich najważniejszych sukcesów kapela zalicza: www.replica-watch.net
- I nagrodę dla Solistki Kapeli Albiny Lawery na przeglądzie KROPA 2005 w Iwoniczu Zdroju
- III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych KROPA  2006  Korczynie
- w 2009 roku na Przeglądzie w Dębicy kapela zajęła III miejsce,
Stanisław Stawarz - I miejsce w kategorii solista, a Zbigniew Mięsowicz zajął I miejsce w konkursie gry na harmonijce ustnej.
Skrzypek Kapeli Zbigniew Mięsowicz na Ogólnopolskich Przeglądach gry na harmonijce ustnej w Kamieniu - od kilku lat znajduje się w “złotej dziesiątce” najlepszych harmonijkarzy w Polsce.
Do tej pory Kapela zagrała około 400 koncertów.
Rolex Day Date Replica Watches

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013