ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Polit Emil
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Zmysłówka
KONTAKT
www:
http://www.emilpolit.com/pl/
O TWÓRCY

 

Urodził się w Zmysłówce. W latach 1959-1965 studiował na wydziale Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Wacława Taranczewskiego. Miał 12 wystaw indywidualnych malarstwa i uczestniczył w około 120 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest członkiem Zwiazku Polskich Artystów Plastyków i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu. Nagrodzony brązowych medalem Bielskiej Jesieni, druga nagroda w Miedzynarodowym Biennale Malarstwa Srebrny Czworokat i Nagrodą Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 
Dzieła Emila Polita znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Przemyślu, BWA, instytucji i osób prywatnych w Polsce, USA, Wloszech, Belgii, Francji, Niemczech, Kanadzie, Austrii, Danii, Szwajcarii.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013