ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Groovińscy
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Miejsce Piastowe
KONTAKT
telefon:
+48 609 307 880
O TWÓRCY
Grupa powstała latem 2005 roku, ale założyciele zespołu (Jasio Ciereszyński, Zbyszek Mazur i Wojtek Krężałek) muzykowali ze sobą od kilkunastu lat. Dołączył do nich saksofonista Błażej Ziemiański. Po wielu zmianach osiadł w składzie na stałe basista Janusz "Młodzian" Chmielewski. Od 2010 skład poszerzony został o barwę mocnej gitary Tomka Jakubczyka. Jak sami mówią:”I tak połączyła nas miłość do muzyki i wstręt do prohibicji”.
 
Do tej pory zagrali na kilkuset imprezach i koncertach. Uprawiają muzykę coverową i są z tego znani w regionie. Grali na kilku ważnych imprezach współpracując ze znanymi muzykami. Byli na otwarciu Galerii Portiusa i na Święcie Dyni w Krośnie w 2009 roku. Koncertowali w wielu miejscowościach regionu i szeroko poza regionem (Krosno, Jedlicze, Besko, Rymanów, Nowy Żmigród, Ustrzyki Dolne, Strzyżów, Czudec, Szczyrk, Wisła, Zakopane, i wielu innych), występowali na wspólnej scenie między innymi z  Bratankami, Golec orkiestrą, Skibą, Eweliną Flintą, Robertem Rozmusem i Piotrem Gąsowskim. Wspieraliśmy koncertem krośnieński Finał WOŚP transmitowany przez TVP 2. Nazwa zespołu nawiązuje do słowa groov oznaczającego energetyczne, żywiołowe i radosne wykonywanie muzyki, bo tacy starają się być gdy wychodzą na scenę.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013