ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Brak zdjęcia
Makiel Hędrzak Marlena
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Wystawy i realizacje: V Biennale Plastyki i Architektury Krośnieńskiej 1995,
II Triennale Plastyki „Sacrum” w Częstochowie, Orchard Lake (USA), Ogólnopolskie Biennale Sztuk TCK w Tarnowie, Petit Format de Papier (Belgia), I Międzynarodowe Biennale Pasteli w Nowym Sączu 2002, Pencil Forum (Słowacja), It Art., Pisa (Włochy), III Międzynarodowe Biennale Rysunku PIlssen, Graphic Nowosybirsk. Ponadto zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych w Polsce.
Nagrody i wyróżnienia: wyróżnienie na V Biennale Plastyki i Architektury Krośnieńskiej -1995, wyróżnienie w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 1996”, 1997, wyróżnienie „Tarnowskie Klimaty” TCK Tarnów 2001, nagroda Muzeum w Przeworsku na Regionalnym Przeglądzie Małych Form , nagroda ZPAP na Biennale ZPAP Rzeszów 2002, I nagroda na It ART., Pisa, Włochy.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013