ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Alterego
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krościenko Wyżne
KONTAKT
telefon:
+48 509 911 815
O TWÓRCY
Nazwa zespołu sięga aż PUFY 2008 (Przegląd Uczniowskich Filmów Amatorskich). Inicjatorem pomysłu założenia kapeli grającej w rytmach reggae był wokalista- Rafał Tomkiewicz. Pierwszym utworem skomponowanym przez Rafała był „Jak Ikar” wtedy jeszcze w stylu rock. Prawdziwy sukces i rozpoznawalność zyskali jednak dzięki utworowi „Dzielnicowe reggae”, który stal się sztandarowym kawałkiem zespołu. Właściwy skład i równo znacznie zespół jako całość wykrystalizował się gdy grupa przyłączyła się do „Projektu Ponad Stylem”, organizowanego przez I LO w Krośnie. Tu możemy mówić o faktycznym powstaniu zespołu. Pierwszym koncertem był finał „PPS-u”.


Alterego grają muzykę reggae, funk i rocka. Skład zespołu to: wokal, klawisze: Rafał Tomkiewicz, gitara solowa: Łukasz Podkul, gitara rytmiczna: Piotr Michna, gitara basowa: Rafał Glazar, perkusja: Piotr Glazar, saksofon: Bartłomiej Szafran, puzon: Kacper Filar, trąbka: Kamil Szajna, teksty: Mateusz Wiatr.

Foto: Łukasz Zajdel
 


ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013