ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Chór Męski Echo
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Wiśniowa
KONTAKT
telefon:
+48 17 276 11 89
O TWÓRCY
W repertuarze Chóru Męskiego „Echo" w 'Wiśniowej, jest około 100 pieśni o charakterze patriotycznym, religijnym i ludowym.

W 30-leciu swojego istnienia Chór koncertował na ponad 350 koncertach festiwalowych, przeglądowych, kościelnych i okolicznościowych. Chór „Echo" w 'Wiśniowej jest jednym z nielicznych w Polsce zespołów działających w środowisku wiejskim. W roku 1997 chór obchodził 25-lecie swojej działalności, z tej okazji otrzymał dyplom uznania od Rzeszowskiego Oddziału PZChiO za wybitną pracę społeczną w amatorskim ruchu muzycznym. Dyplom zawiera następujące słowa: „Występy Waszego Zespołu są potwierdzeniem bogatej i różnorodnej oferty kulturalnej, prezentacją wysokich umiejętności wykonawców oraz dużego zaangażowania w upowszechnianiu kultury muzycznej".

Chór „Echo" cieszy są ogromnym uznaniem lokalnej społeczności i nie tylko, wysoko oceniana jest jego działalność na rzecz, rozwoju dziedzictwa kulturowego swojej małej „Ojczyzny". Swoimi wspaniałymi koncertami uświetnia wszelkie uroczystości i imprezy, czym sprawia słuchaczom ogromną radość, dostarcza wielu emocjonalnych przeżyć.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013