ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Zespół Pieśni i Tańca Wisznia
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Strzyżów
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Zespół powstał 1 kwietnia 1986 r. Założycielką i długoletnim choreografem zespołu była p. Danuta Szaro-Żarek. Obecnie dwudziestoosobową grupę zespołu stanowi młodzież starsza i dorośli. Większość członków zespołu w przeszłości miało amatorski kontakt ze śpiewem i tańcem ludowym.

Od 2003 roku zespół pieśni i tańca nosi nazwę „WISZNIA". W dotychczasowym repertuarze zespół posiada: układ poloneza - narodowego tańca polskiego, suitę tańców z okolic Rzeszowa, układ tańców krośnieńskich, suitę tańców lubelskich. W przygotowaniu - krakowiak, tańce i przyśpiewki z okolic Strzyżowa.

Umiejętności taneczne i poziom artystyczny zespołu został pozytywnie oceniony po weryfikacji przeprowadzonej przez p. Ninę Wojturską - choreografa z międzynarodowym certyfikatem instruktorskim z rzeszowskiego WDK.

Członkowie zespołu poprzez śpiew i taniec ludowy kultywują tradycję i obrzędowość polskiej wsi, dają pozytywne wzorce młodzieży poświęcając swój wolny czas na pożyteczną pracę w grupie i odpowiedzialność zespołową

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013