ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Podkul Dawid
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
telefon:
+48 509 525 727
O TWÓRCY
Dawid Podkul – urodził się w Krośnie w roku 1981. Jest absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończył Instytut Sztuk Pięknych na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym. Dyplom obronił w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo olejne, pastel i rysunek. Inspiruje go muzyka, przyroda, literatura a także twórczość mistrzów malarstwa.
Dotychczas wystawiał indywidualnie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, Krośnieńskim Domu Kultury, Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, klubie „Rytm” w Gorlicach i uczestnikiem Galerii Biura Wystaw Artystycznych uczestnikiem Krośnie.  Był uczestnikiem Przeglądów Plastyki w KDK w Krośnie w latach 2004-2008. Otrzymał nominację do nagrody w X Biennale Plastyki Krośnieńskiej w BWA w Krośnie. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych.
O jego twórczości tak pisze znany krośnieński pisarz i poeta Jan Tulik:
„ Centrum zainteresowań Dawida Podkula jest człowiek, co jest niejako normalnym odruchem artysty, lecz u niego człowiek to ta pełnia, która jest stroną kreowaną i kreującą, bierną i czynną, nawet na swój sposób katem i ofiarą. Jakieś fantazyjne jakby dialogi pomiędzy „normalnymi” ludźmi a osobnikami z profilem Ibisa zdają się mówić o tych skrajnościach, tych jakby różnych kosmicznych energiach: mrocznej i jasnej, żeńskiej i męskiej, gorącej i lodowatej…Dlatego ta twórczość wstąpiła na drogę ku przyszłości – autor wciąż wybiera, poszukuje, kreuje i realizuje swoje postulaty, wysnute z wielkiego kokonu artystycznej myśli mistrzów.”
ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013