ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Malý princ
dziedzina:
muzyka
kraj:
Słowacja
miejscowość:
Prešov
KONTAKT
telefon:
+421 910 940 403
e-mail:
malyprincpresov@pobox.sk
www:
http://www.freemusic.cz/maly-princ/kapela_info.html
O TWÓRCY

Grupa muzyczna Mały Książę powstała w Preszowie w 2002 roku. Repertuar kapeli tworzą udoskonalone pieśni ludowe różnych narodów w stylu „world music”, własne i wyszukane utwory folk-rockowe i newcountry. Już w pierwszym roku swojego istnienia kapela gościła na Festiwalu dobrej muzyki SIGORD 2002 i wzięła udział w wielu występach gdzie odniosła sukces.
Mały Książę współpracował z projektem muzykoterapia ciałem i umysłowo upośledzonych dzieci oraz z VIVAT VITA 2003 – festiwal piosenkarzy upośledzonych, w którym kapela zdobyła pierwsze miejsce razem ze swoją solistką Anią Sukovskou (fizycznie upośledzoną śpiewaczką).
Rok 2003 w kapeli przyniósł personalne zmiany, ale również wiele ciekawych wystąpień (np. Sigord 2003, Country Bardejov lubCountry weekend Šuňava i inne), które kontynuują do dzisiaj.


ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013