ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Kapela Ludowa z Czudca
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Czudec
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Kapela Ludowa z Czudca istnieje od 1974 r., przez lata zmieniali się członkowie zespołu ale pozostała pasja i umiłowanie folkloru. Różni ich wiek, miejsce zamieszkania, łączą - cotygodniowe próby, wspólne występy. Tworzą grupę blisko ze sobą związanych ludzi, razem muzykujących, rozkochanych w dźwiękach polek, oberków, sztajerków, walczyków. Repertuar kapeli stanowią utwory zarówno instrumentalne jak i instrumentalno - wokalne. Oparte są one na kanwie zwyczajów i prostego wiejskiego życia. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień zdobytych na konkursach i przeglądach m.in. w Dynowie na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel w Kazimierzu nad Wisłą , w Łące na XI Spotkaniu Muzyków i Śpiewaków Ludowych „ Dolina Łącka", na imprezie pn. „Starych Potraw Smak i Urok" w ramach Wojewódzkich Spotkań Kapel Ludowych w Błażowej, w Nowej Dębie na IX Prezentacjach Zespołów Folklorystycznych pn. „Mieć jak rzeka swoje źródło". Kapela jest nieodłączną częścią wielu wydarzeń na terenie gminy i powiatu.

W roku 2000 oraz 2009 kapela dokonała nagrania w studiu Radia Rzeszów. Nagrania te były i są wielokrotnie emitowane na antenie, podczas audycji folklorystycznych.

Skład kapeli ludowej:

1. Zygmunt Kalandyk - skrzypce

2. Antoni Dral - skrzypce

3. Bolesław Warzybok - kontrabas

4. Justyna Sikora - klarnet

5. Marek Sitek - klarnet

6. Daniel Nowak - akordeon

7. Joanna Łabaj - wokal

8. Alicja Łabaj - wokalARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013