ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Kovelinas Andrejus
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krościenko Wyżne
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Urodził się w 1958 roku w Palandze na Litwie. Pracował w Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, gdzie zajmował się projektowaniem plakatów, scenografią…Andrejus Kovelinas lubuje się w technice olejnej na płótnie. Jego prace eksponowane były m. in. na Litwie, w Finlandii, Rosji, Szwecji, Irlandii i Francji. Kovelinas wiele lat podróżował po całej Europie. Poza Litwą malował w Szwecji, Francji, w Hiszpanii i na Węgrzech. W latach 2004 – 2008 mieszkał w Dublinie /Irlandia/ gdzie malował i wystawiał swoje prace przede wszystkim w The Green Gallery. Tam poznał mecenasa i marszanda sztuki, który obecnie zajmuje się promocją i reklamą jego twórczości. Od roku autor mieszka i tworzy na Marynkowskiej Górze.

W Polsce prezentował swoje prace w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju, w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w Krośnie oraz na Międzynarodowej Wystawie Poplenerowej, Kolbuszowa 2008 w Mielcu. Czołowym leitmotivem jego prac są Kobiety, o których artysta wypowiada się następująco:

Kobiety to istoty, które zadziwiająco się Stwórcy udały. Tak długo jak będę mógł tworzyć, będę malował nadzwyczajnie piękne kobiety.

Natomiast o swojej pracy Kovelinas mówi tak: http://www.finewatch.eu/omega-c-179.html

Pierwszy jest pomysł, szkic, zarys na papierze, a następnie rzeczywisty obraz.Jedynym problemem jest czas. Nie mogę tworzyć szybko. Każda praca wymaga przygotowania (idei), a następnie realizacji. Nigdy nie maluję bezpośrednio na płótnie, bez szkiców. To może trwać od 2 dni do 3 miesięcy. ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013