ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Zygmunt Maciek
dziedzina:
fotografia/film
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
telefon:
+48 604 147 217
O TWÓRCY
Maciek Zygmunt. Fotograf, podróżnik, redaktor, fotoreporter  i korespondent Serwisu Informacyjnego Neon. Uprawia przede wszystkim fotoreportaż uliczny.  Na świat przyszedł na kilka miesięcy przed wprowadzeniem stanu wojennego, ale jak sam mówi: „Mój życiorys jest zdeterminowany przede wszystkim kolorami i obrazem zamkniętymi w fotografii a jeżeli wojuję to tylko ze światłem aby zdjęcie miało wymiar taki, jaki sobie zaplanowałem”. Studiował w Krakowie oraz w Lizbonie. Praktykował fotoreportaż pod okiem Jacka Świderskiego z APS Terminal w Krakowie. Aktualnie kształci się na kierunku fotografia mody na Akademii Fotografii w Krakowie.
Jest laureatem wielu konkursów m. in. I miejsce w konkursie fotograficznym magazynu „Chip Foto- Video Digital”’ (2005), IV miejsce w konkursie fotograficznym Fotopolis.pl (2007), wyróżnienie w konkursie fotograficznym Camerimage „Jednym okiem” w kategorii „Ludzie” (2007) oraz I miejsce w konkursie fotograficznym na najlepszą okładkę magazynu „Golfmania’ 2008. Strona internetowa z jego zdjęciami brała udział w konkursie na najlepszy blog fotograficzny 2008 roku.
Swoje fotografie publikował w m. in. w czasopismach „Computerworld”, „Foto Video- Digital”, „Flota”, „MICE Poland”, „Biper”, „Golfmania” i w Serwisie Informacyjnym NEON. W 2008 roku wykonał wielką „Wspólną Fotografię” gości i uczestników festiwalu Karpackie Klimaty w Krośnie. Odbył wiele zagranicznych podróży m. in. po USA, Niemczech, Portugalii, Egipcie.
Wystawa „Spiritual Trip. Państwa- Miasta” w galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (2009)
Wystawa „Spiritual Trip. Państwa- Miasta” w galerii „Pierwszy lokal od ulicy Stolarskiej” Kraków (2009)
Blog fotograficzny Macieja Zygmunta
http://300mm.blox.pl/html

Foto: Łukasz Zajdel
ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013