ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Niedźwiecki Krzysztof
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Lesko
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Urodzony w Wałbrzychu, wychował się w Bieszczadach, gdzie do tej pory mieszka i pracuje. Od młodych lat wykazywał zdolności i zamiłowania plastyczne.

Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 35 lat. Ulubione tematy to portrety, pejzaże i mistrzowie XIX wieku. Od początku lat 70-tych należy do ODK – Puchatek w Sanoku. Współtwórca Stowarzyszenia Artystów Bieszczadzkich „Bieszczadzka Strzecha”. Brał udział i nadal aktywnie uczestniczy w bardzo wielu plenerach malarskich, również międzynarodowych. Prace swe wystawia na corocznych poplenerowych i klubowych wystawach zbiorowych. Bardzo dużo prac znajduje się u nabywców zagranicznych w Belgii i Francji, ale również w USA gdzie artysta przebywał przez 8 lat.

Za najważniejsze osiągniecie w działalności uważa list z osobistymi podziękowaniami od pani Barbary Piaseckiej-Johnson za wykonanie portretu.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013