ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Creep
dziedzina:
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Miejsce Piastowe
KONTAKT
telefon:
+48 13 43 530 74
O TWÓRCY
Zespół Creep w rubryce data powstania zespołu umieszczają - listopad 2007r. Wtedy też po raz pierwszy wspólnie z gitarzystą Maćkiem Jurczakiem na próbę bluesowo-rockowego zespołu Vabanque przyjechała wokalistka Iwona Kielar. Tych dwoje było wówczas członkami zespołu Orion. Maciek namówił koleżankę do zastąpienia lidera i założyciela Vabanque Wojtka Tuchowskiego, który zdecydował się wyjechać na kilka lat do USA.

Po krótkim czasie muzycy zdecydowali się na założenie nowego zespołu, który do bluesowych dźwięków dołożył bardziej rockowe brzmienie. W składzie Iwona Kielar, Maciek Jurczak, Krzysztof Głowacki i Marcin Zdeb zespół przybrał nazwę Creep.
Już pod koniec lutego  nagrał swoje dwie kompozycje "Chwila zapomnienia" i "Zamykając drzwi"  po zaledwie kilkugodzinnej sesji w studio "Chinook" w Dębicy.  

W marcu miała jednak miejsce nieoczekiwana sytuacja- z powodów osobistych z gry w zespole zrezygnował Marcin, a w jego miejsce przyszedł Filip Łukaszewicz. Po 6 tygodniach wytężonej pracy z nowym perkusistą zespół zagrał swój pierwszy koncert w nowym składzie w klubie Ranczo w Krośnie, spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. W swoim pierwszym sezonie letnim zespół zagrał 10 koncertów, m.in. supportował zespołom Hey, IRA, Oddział Zamknięty, Piersi, KSU.

            Kolejny rok istnienia zespołu to w dalszym ciągu koncerty, a co za tym idzie nowe doświadczenia i rozwój. W swoim dorobku kompozytorskim  posiada ok. 20 utworów.
Na próbach zespołu powstają coraz to nowe  kompozycje, które w najbliższym czasie creep planuje zarejestrować na swojej  debiutanckiej płycie. W styczniu 2010 roku muzycy wsparli koncertem XVIII Finał WOŚP w Krośnie.

Począwszy od 8 stycznia 2008 roku menadżerem zespołu jest Łukasz Aszklar.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013