ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Luśnia Maciej
dziedzina:
teatr
muzyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY

Aktor, reżyser i autor piosenek. W latach 1992 – 2004 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Od 1998 r. również wykładowca w krakowskiej dwuletniej szkole aktorskiej SPOT. Występował u Jerzego Jarockiego Faust cz. I tragedii, Trzeci akt wg „Szewców” Witkacego, u Anny Polony jako Jan Kanty Doręba w Gwałtu co się dzieje Fredry i w Operetce Gombrowicza w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. W 2004 w ówczesnym Krośnieńskim Domu Kultury roku wyreżyserował spektakl Mąż i żona A. Fredry, gdzie zagrał rolę Alfreda.

Grał w filmach tj. Śmierć jak kromka chleba Kutza, Legenda Tatr Solarza oraz Jan Paweł II Harrisona. Grał również w serialach Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Faceci do wzięcia, Samo życie, Sensacje XX wieku a ostatnio Nowa.
W 2007 r. przygotował mono – recital ZIMNY DRAŃ, a w 2009 r. rozpoczął pracę nad swoim autorskim programem. Skomponował do tej pory kilkanaście piosenek do tekstów m. in. Mickiewicza, Wyspiańskiego, Tetmajera, Donne’a, Camoesa, pisze też własne teksty.


ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013