ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Kulman Krystyna
dziedzina:
literatura
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Debiutowała w „Kurierze Podkarpackiego”. Wydała kilka tomów poezji. Wiersze publikowała w wielu antologiach (Krośnieńskiego Klubu Literackiego, Stowarzyszenia Literackiego Nauczycieli w Krośnie) oraz w Croscenie- miesięczniku Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W 2007 r. wyróżniona została w VIII Ogólnopolskim Konkursie o Lampę Ignacego Łukasiewicza. Jej poezje recytowane były na antenie Polskiego Radia Rzeszów.
Tomiki poezji: .  Sens, Kolory miłości, W bruzdy serca, Czas pokonany oraz Trio na samotność (wspólnie z Danutą Drzewicką i Józefem Janowskim).
Jest nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 3 w Krośnie, gdzie pod jej opieką (przy współpracy Stowarzyszenia Literackiego Nauczycieli w Krośnie) młodzież wydaje swoje wiersze. 

foto:KBP


ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013