ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Munia Anna
dziedzina:
plastyka
kraj:
Polska
miejscowość:
Krosno
KONTAKT
Brak danych
O TWÓRCY
Slawistka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, malarka. Malując, wykorzystuje rozmaite media, z przewagą farb olejnych i akwarelowych. Rysuje i maluje od zawsze, od kilkunastu lat związana jest mocno ze środowiskiem plastyków na Podkarpaciu.

Uczestniczyła w wielu malarskich plenerach, spotkaniach, konkursach i przeglądach. Wyróżniano ją i nagradzano w przeglądach plastyki organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Krośnie (obecnie RCKP) – wyróżnienie za cykl olejny „Cztery pory życia”,
II nagroda za akwarelę „U Kasi w Diamante”, I nagroda za prace olejne  „Moje strachy”; wyróżnienie za akwarelę „Kolory Kresów” w IV Międzywojewódzkiej Wystawie Akwareli im. M. Strońskiego w Rzeszowie.
Obrazy prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wiele z nich ofiarowała na licytacje z przeznaczeniem na pomoc: uzdolnionej młodzieży i biednym rodzicom, na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz hospicjów.

W ramach programów Unii Europejskiej prowadziła w Bóbrce warsztaty z utalentowanymi plastycznie dziećmi.
W 2007 roku TVP 3 Rzeszów zrealizowała z artystką film, emitowany w cyklu „Niezwykli ludzie”
ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013