ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Gajewski Tadeusz
dziedzina:
literatura
kraj:
Polska
miejscowość:
Korczyna
KONTAKT
telefon:
+48 607 360 811
O TWÓRCY
Krośnianin.  Redaktor i członek kolegium redakcyjnego kwartalnika łowiecko- przyrodniczego „Łowiec Galicyjski”. Członek Koła Łowieckiego Ponowa. Jest autorem znanej książeczki dla dzieci „Ziemia Krośnieńska”. Jako były członek Stowarzyszenia Portius w Krośnie, czynnie brał udział w organizacji Festiwalu Win Węgierskich im. Roberta Portiusa w Krośnie. Uczestniczy w życiu kulturalnym. Od kwietnia 2009 roku w Serwisie Informacyjnym Neon pisze felietony, które ukazują się również na Jego stronie www.tadeuszgajewski.pl.tl.

W swoich peregrynacjach literackich, autor zaprasza do spacerów po rodzinnym Krośnie śladem starych miejsc i niezwykłych postaci, związanych z tym miastem a także przedstawia historię miślistwa w sposób niekonwencjonalny, barwny a przede wszystkim łatwy w odbiorze dla laika, nijak nie znającego się na łowiectwie. Jak sam wspominał- Felietony pisane w cyklach „Spacery po Krośnie” to cykl tekstów traktujących o historii i teraźniejszości mojej małej ojczyzny a „Pojedziemy na łów” to cykl tekstów na temat łowiectwa, historii, tradycji, etyki, dnia dzisiejszego.

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013