ARTKARPATY.EU
PORTAL TWÓRCÓW POGRANICZA
MENU
► STRONA GŁÓWNA
► TWÓRCY POGRANICZA
wg nazwiska
wg zamieszkania
wg kategorii
► KONTAKT
Twórcy pogranicza
Kremeňová Ľubica
dziedzina:
fotografia/film
kraj:
Słowacja
miejscowość:
Košice
KONTAKT
e-mail:
lubica.kremenova@dsi.sk
O TWÓRCY

Ľubica Kremeňová urodziła się w 1961 roku w Piesztanach na Słowacji. Ukończyła Wyższą Szkołę Weterynarii w Koszycach. Obecnie pracuje tam w dziale ekonomicznym.
Fotografią interesuje się od wielu lat, dziś jest uznana artystką, członkinią Klubu Fotograficznego NOVA w Koszycach, Związku Fotografików Słowackich, a od 2007 roku Centrum Sztuki Fotograficznej. Fotografuje każde piękno, przynoszące radość oczom i duszy. Głównie pejzaże, drzewa, także architekturę, różne detale i struktury. Szczegółowo uwagę zwraca na grę świateł i cieni, kontrasty, wzajemne wpływy, odzwierciedlenie obecności człowieka nie w pełni go obrazujące.
Jest uczestniczką konkursów w kraju i za granicą (Francja, Austria), także organizowanych przez czasopisma. Zdobyła wiele nagród m.in. w 2004 roku w konkursie „Moja Słowacja”, „Kraj, jakim go widzę”, brązowy medal w 2008 roku we Francji, główną nagrodę w AMFO w tymże roku.
Prace swoje wystawiała m.in. w Koszycach, Starej Lubovni, a w 2007 roku w Krośnie.

ZDJĘCIA

ARTKARPATY.EU © 2010

powered by: wkrosno.pl

Projekt "Portal artkarpaty.eu – w poszukiwaniu twórców pogranicza" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013